11-10-21
Powiat chojnicki.  60 cyklistów z powiatu chojnickiego, tucholskiego, Redy, Szubina, Malborka i Debrzna
POWIAT CHOJNICKI. JESIENNY RAJD – 4 PORY ROKU
NA ROWERZE

Każda pora na rower jest dobra. A polska złota jesień jest wręcz wymarzona do tego, aby na dwóch kółkach podziwiać krajobrazy naszego miasta i gminy Chojnice.

4 Pory Roku na Rowerze to już trzecia akcja rowerowa, która przy udziale finansowym Urzędu Miasta Chojnice została przeprowadzona na terenie naszego miasta oraz gminy Chojnice.

Na to wydarzenie zebrało się ponad 60 cyklistów z powiatu chojnickiego, tucholskiego, Redy, Szubina, Malborka i Debrzna. W niedzielę punktualnie o godz. 10:00 organizatorzy, czyli Chojnickie Towarzystwo Miłośników Rowerów „Cyklista” dali sygnał rowerzystom, którzy wystartowali tradycyjnie z pod fontanny na Starym Rynku. Uczestnicy w pierwszym etapie pokonali ponad 20 kilometrów jadąc przez Charzykowy, Funka, Chojniczki, Czartołomie, aby dotrzeć do Schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Maksymalnie piętnastoosobowe grupy przemierzały naszą region, co najważniejsze, zawsze bezpiecznie i odpowiedzialnie, bo w końcu to rajd, a nie wyścig. Jednak nie tylko turystyka rowerowa pośród chojnickich krajobrazów była celem rajdu, jaki wyznaczyli sobie organizatorzy. Stowarzyszenie „Cyklista”, czyli Aktywnie – bo na rowerach, Bezpiecznie – bo w kaskach, kamizelkach odblaskowych i z zachowaniem ostrożności.

Na miejscu pracownicy Schroniska przywitali nas gorącym posiłkiem, smacznym ciastem oraz pyszną kawą. W trakcie wizyty uczestnicy mogli zapoznać się z funkcjonowaniem schroniska, a także wesprzeć finansowo Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt i Schronisko dla zwierząt "Przytulisko".

Niespodzianką były oprawione zdjęcia czworonogach mieszkańców schroniska, które można było otrzymać w ramach wsparcia dla schroniska.

Po zakończonej przerwie część uczestników ruszyła w drugi etap rajdu, a co niektórzy wspomogli schronisko idąc z pieskami na spacer.

Dariusz Piekarski - ChTMR Cyklista

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.