11-01-21
Powiat chojnicki. Do jednego serca wejdzie około 100 kg plastiku
Serce czeka na nakrętki

Przed Starostwem Powiatowym w Chojnicach została zainaugurowana akcja zbiórki nakrętek zainicjowana przez Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic. Metalowe serca, do których można wrzucać plastik, stanęły przed starostwem oraz nieopodal targowiska przy ul. Młodzieżowej w Chojnicach.  Patronat nad akcją objęli Starosta Chojnicki Marek Szczepański i Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic zaangażowane jest w zbiórkę pieniędzy na rzecz powołanego przez siebie Banku Aparatów Słuchowych, aby jeszcze bardziej pomagać tym najbardziej potrzebującym odzyskiwać zdolność słyszenia. Właśnie na zakup aparatów słuchowych mają zostać przeznaczone pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek. A te można już wrzucać do serc ustawionych przy starostwie oraz w okolicach targowiska. Jak mówią organizatorzy do jednego serca wejdzie około 100 kg plastiku. – Pochwalam tego typu akcje społeczne – mówi Starosta Chojnicki Marek Szczepański. - Tym bardziej, że tak małym gestem możemy pomóc najmłodszym.

Starosta również wrzucił do metalowego serca plastikowe nakrętki, ale tych w starostwie nie jest za wiele, bo w urzędzie już dawno pożegnaliśmy się z plastikowymi butelkami.  

Podczas inauguracji prezes stowarzyszenia Maria Rekowska przybliżyła dziennikarzom idee zbiórki i podziękowała firmie CZB CEZAR, która ufundowała metalowe serca oraz samorządowcom, którzy objęli akcję patronatem. Nawiązała też do tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.- WOŚP w tym roku kwestuje na oddziały laryngologii i otolaryngologii, czyli to temat bliski naszym działaniom – mówiła pani Maria. – W związku z tym uznaliśmy, że wszystkie środki zebrane ze sprzedaży nakrętek w styczniu zasilą konto fundacji.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.