26-02-20
Powiat chojnicki. Projekt zawiera także innowację - luminescencyjne pasy
Powiat Chojnicki stara się o pieniądze
na doświetlenie Kaszubskiej Marszruty

Konkretnie chodzi o przejścia dla pieszych w miejscach, gdzie trasa rowerowa zmienia swój bieg, a rowerzyści muszą się przedostać z jednej strony jezdni na drugą. Projekt zawiera także sporą innowację, luminescencyjne pasy.


Program Bezpieczne Przejścia kończy się w 2020 roku, a to oznacza, że zarówno lampy jak i odbijające światło pasy mogą powstać jeszcze w tym roku.   |  fot. Ilustracyjne

Fundusze na ten cel powiat stara się pozyskać z rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczni im. Władysława Stasiaka. To w ramach tego projektu finansowane są np. Bezpieczne Przejścia.

- My postanowiliśmy żeby te bezpieczne przejścia zrobić na trasie Kaszubskiej Marszruty. Na niej zmieniają się przebiegi dróg, z prawej na lewą, rowerzyści muszą więc przechodzić przez jezdnię. Chcemy te przejścia doświetlić i wymalować pasy, które będą luminescencyjne. Będą one odbijać światło w ciągu dnia i świecić w nocy. To taki nowy, innowacyjny element - mówi Marek Szczepański.

Wartość projektu opiewa na 108 tys. zł. Dofinansowanie jakie można pozyskać na to zadanie to 86 tys. zł.

Anna Zajkowska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.