18-10-21
Powiat chojnicki. WIDEO
Straż uczy jak przywrócić akcję serca

W październiku przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. To święto jest obchodzone od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.


Strażacy z KP PSP w Chojnicach aktywnie włączyli się w inicjatywę, i zachęcają, by nie być obojętnym. Dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi serca szanse na przeżycie wzrastają.   |  fot. screen video


Podstawowym celem akcji jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca. Zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa, że tak nie wiele potrzeba, by uratować czyjeś życie.

Strażacy z KP PSP Chojnice aktywnie włączają się w inicjatywę i zachęcają, by nie być obojętnym. Dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi serca szanse na przeżycie wzrastają do nawet 50%. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu zanim dotrze Zespół Ratownictwa Medycznego.

Film z instruktażem został zrealizowany w chojnickiej jednostce PSP (WIDEO) – zobacz

KPPSP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.