11-01-21
Powiat chojnicki. Ile osób z gm. Czersk zgłosiło się na badanie?
POWIAT CHOJNICKI. Testy przesiewowe
na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli
klas I-III szkół podstawowych

W poniedziałek 11 stycznia 2021 r. rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół w pow. chojnickim. Badania będą trwały od 11 do 15 stycznia 2021 r.

Pierwsi – zgodnie z harmonogramem (zobacz poniżej) – przystąpili dziś (11.01) do badań nauczyciele z placówek w Czersku (SP1 i SP2).

Przypomnijmy, badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić zarówno nauczyciele, jak również pracownicy szkoły - obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły,personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny zafunkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie. Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w województwie pomorskim   zgłosiło się 11492 nauczycieli i pracowników szkół. Dane na temat osób, które zgłosiły się do udziału w badaniu dostępne są również u Dyrektorów Szkół. Komunikat chojnickiego sanepidu – zobacz TUTAJ

Ile osób z placówek, dla których organem prowadzącym jest gmina Czersk, zgłosiło chęć wykonania testu?

- Akcja jest organizowana bez udziału organów prowadzących, poprzez kuratoria oświaty i Sanepid. Nie mniej w ubiegłym tygodniu, w trosce o właściwą organizację procesu diagnostycznego, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chojnicach zwróciła się o zweryfikowanie zainteresowania badaniami, jednak wyłącznie wśród nauczycieli klas I-III szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Czersk. Wolę poddania się badaniom zadeklarowało 57 pedagogów z ogólnej liczby 65 nauczycieli pracujących w klasach I-III. Badania rozpoczęły się w dniu dzisiejszym i są realizowane zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie chojnickiego Sanepidu – informuje Grzegorz Zabrocki, sekretarz gminy Czersk.

W powiecie chojnickim na badania zgłosiło się 347 osób.

(red)
fot. gov.pl

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.