16-02-21
Powiat chojnicki. „Jednodniowy ” starosta chojnicki
To był bardzo pracowity dzień

To był bardzo pracowity dzień.  Najpierw narada z dyrektorami wydziałów i jednostek. Potem nadzór i kontrola, czy starosta Marek Szczepański prawidłowo podpisuje dokumenty.


Wizyta w szpitalu i sprawdzenie, jak idą prace przy termomodernizacji placówki. Następnie posiedzenie zarządu, bo już w przyszłym tygodniu kolejna sesja. Wizyta w Medycznej Szkole Policealnej oraz Technikum nr 1. Na koniec spotkanie z dziennikarzami.

Tak minął dzień Jarosławowi Erbetowskiemu, który podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zlicytował fotel starosty na jeden dzień. Oczywiście właśnie z niego sprawował swoją społeczną funkcję.

Zdradził jednak dziennikarzom, że jeden dzień ok, ale ogólnie chyba cierpi na ADHD i nie dla niego urzędnicze stanowisko. Chociaż trzeba podkreślić, że dla pana Erbetowskiego praca w samorządzie to nic nowego. Od kilku lat jest sołtysem Ogorzelin, a od 2018 roku zasiada w Radzie Gminy Chojnice.

Jednym z zadań, które postawił sobie na swoją jednodniową kadencję, było doprowadzenie do podjęcia przez Zarząd Powiatu Chojnickiego, decyzji o modernizacji drogi z Ogorzelin do Sławęcina oraz w kierunku Jerzmionek. Pytany, czy cel został osiągnięty dyplomatycznie odpowiedział, że droga zostanie zrobiona, tylko nie wiadomo jeszcze kiedy.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Link do filmu: https://fb.watch/3HkN9v39M5/

 

Więcej o dniu pracy na stanowisku starosty - przeczytasz TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.