18-03-2
Powiat chojnicki. Na słupie energetycznym zamontowano nowe, mniejsze
W Ostrowitem podmieniono bocianie gniazdo

Wjeżdżając do miejscowości Ostrowite (gm. Chojnice), od strony Silna, na jednej z ulic jeszcze wczoraj rano znajdowało się olbrzymie bocianie gniazdo. - Jego wysokość na tzw. metalowym stelażu miała już wysokość około metra. To jest ogromne obciążenie dla słupa - mówi wójt.


Jak mówią pracownicy zakładu energetycznego, niezmniejszane bocianie gniazdo może osiągnąć wagę nawet jednej tony.   |  fot. nadesł.

Dlatego też, ze względów bezpieczeństwa, pracownicy zakładu energetycznego przystąpili do akcji demontażu wielkiego gniazda i zamontowali na słupie energetycznym nowe, mniejsze, które ptaki powiększą i urządzą sobie same. - Procedura ta musiała zostać przeprowadzona jeszcze zanim przylecą bociany. Jeszcze trochę i ten słup, na którym było gniazdo, pod ciężarem, by się zarwał - komentuje Zbigniew Szczepański.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.