1-09-20
Powiat chojnicki. Dezynfekcja pomieszczeń po zakończeniu zajęć
POWIAT CHOJNICKI. Zamgławiacze dla szkółZamgławiacze wraz z maskami i płynami do dezynfekcji zostały przekazane do szkół ponadpodstawowych. Władze powiatu na zakup sprzętu do szkół przeznaczyły prawie 60 tys. zł.


Zamgławiacze służą do dezynfekcji pomieszczeń i będą używane w szkołach na terenie powiatu chojnickiego oraz Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dezynfekcją zajmować się będą pracownicy szkoły oraz instytucji. Zostali oni w tym celu przeszkoleni i wyposażeni w niezbędny sprzęt jak maski, filtry i kombinezony.

– Od kilku miesięcy w ten sam sposób postępujemy w naszym urzędzie – mówi starosta Marek Szczepański. - Początkowo dezynfekcję zlecaliśmy zewnętrznej firmie. Uznaliśmy jednak, że zakup urządzeń i przeszkolenie pracownika będzie bardziej ekonomiczne.

Dzięki urządzeniom pracownicy szkół będą mogli dezynfekować pomieszczenia po zakończeniu zajęć.  To jedno z działań starosty, które ma na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem w szkołach. Placówki otrzymają też termometry.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.