7-11-20
Powiat chojnicki. Doposażonych zostanie 15 placówek
Powiat sfinansuje zakup pomocy dydaktycznych

Pół miliona złotych – tyle Zarząd Powiatu Chojnickiego przeznaczył w październiku tego roku na doposażenie szkół. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji kształcenia w sposób zdalny.

- Chciałem wraz z zarządem dać nauczycielom narzędzia, które pozwolą zapewnić jak najlepszą jakość kształcenia zdalnego uczniów szkół prowadzonych przez powiat chojnicki – mówi Starosta Chojnicki Marek Szczepański. – A o tym, co jest im najbardziej potrzebne decydowali dyrektorzy. To właśnie kierujący poszczególnymi placówkami przygotowali zapotrzebowania, w których wskazali na najbardziej potrzebne ich zdaniem pomoce oraz sprzęt, który umożliwi zdalne prowadzenie zajęć. Na listach znalazły się między innymi tablety graficzne, kamery internetowe i głośniki, rzutniki multimedialne, laptopy czy dostęp do platformy komunikacyjnej. Zapotrzebowanie opiewało w sumie na pół miliona złotych i na przekazanie takiej kwoty zdecydował się zarząd. Doposażonych zostanie 15 placówek, a zakupy szkoły będą robiły samodzielnie.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.