17-06-19
Czersk. Odłączenie się sekcji piłki ręcznej od Borowiaka Czersk
Powstał nowy klub - Miejski Klub Sportowy
Handball Czersk

W kawiarni Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku odbyło się w piątek (14.06) zebranie założycielskie klubu sportowego. Po burzliwej dyskusji odnośnie nazwy większością głosów zdecydowano, że będzie ona brzmiała Miejski Klub Sportowy Handball Czersk.

Powstanie klubu było wynikiem odłączenia się sekcji piłki ręcznej od Borowiaka Czersk. Na prezesa klubu wybrano Macieja Jakubowskiego - oddanego działacza na rzecz czerskiego sportu. W skład zarządu weszli również: Mateusz Łoński, Mateusz Lenz, Mateusz Konik i Mariusz Lewandowski. Początki na pewno nie będą łatwe. Wiadomym jest, że udział w rozgrywkach drugiej ligi nie jest tani, ale promocja dla miasta jaka z tego płynie bezcenna. Najlepszym przykładem jest nasz wychowanek Antoni Łangowski - obecnie reprezentant Polski. To jednak tylko jeden z wielu przykładów, że kariera czerskiej młodzieży w tej dyscyplinie  jest możliwa. Zarząd klubu liczy na życzliwość sponsorów, bez których inicjatywa ta nie byłaby możliwa.

M.Ł.


Na prezesa klubu wybrano Macieja Jakubowskiego.


Zebranie założycielskie klubu sportowego odbyło się w kawiarni Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku.


Wiadomym jest, że udział w rozgrywkach drugiej ligi nie jest tani, ale promocja dla miasta jaka z tego płynie bezcenna. Najlepszym przykładem jest nasz wychowanek Antoni Łangowski (na zdjęciu) - obecnie reprezentant Polski.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.