22-11-18
Czersk. Ma być bezpieczniej
Powstanie stanowisko do obserwacji
obrazu z miejskiego monitoringu


Nowy burmistrz Czerska chce wzmocnić komórkę bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w czerskim magistracie. W ramach wskazanego wydziału ma funkcjonować m.in. obserwacja obrazu z miejskiego monitoringu.


Założenie jest takie, aby w przypadku ujawnienia wykroczenia, przestępstwa bądź zagrożenia mienia lub ludzi osoba nadzorująca kamery powiadomiła odpowiednie służby. Burmistrz Przemysław Biesek-Talewski wyjaśnia, że obserwacja nie ma być całodobowa, ale nocna czy weekendowa. Przedstawione rozwiązanie, wraz z nieco poprawionym systemem monitoringu, zostanie wdrożone w ciągu najbliższych miesięcy - ma być gotowe do wiosny.

Władze samorządowe zamierzają szukać dofinansowania, aby koszty związane z zatrudnieniem osób na jednym w/w stanowisku pracy zostały maksymalnie obniżone.  

Przypomnijmy, wielokrotnie mieszkańcy Czerska sygnalizowali potrzebę wprowadzenia nadzoru bezpośredniego - w czasie rzeczywistym - nad obrazem z kamer miejskiego monitoringu, po to by jak najszybciej reagować na różnego rodzaju wykroczenia, do których dochodziło w centrum miasta czy Parku Borowiackim.  

(red)

 


Obraz z miejskiego monitoringu jest przesyłany do stanowiska w czerskim magistracie – na zdjęciu.


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.