26-01-20
Czersk. Szybka reakcja oraz  sprawnie prowadzona akcja
Pożar na posesji przy ul. 21Lutego

W niedzielę (26.01) ok. godz. 16.30 druhowie otrzymali wezwanie do pożaru zabudowań gospodarczych przy ul. 21 Lutego w Czersku.

Na miejscu okazało się, że ogniem zajęte było jedno z pomieszczeń połączonych ze składem opału i małym warsztatem (wszystkie obiekty wykonane z drewna, dach pokryty papą oraz blachą).

Płomienie zauważyła osoba postronna z ul. 21 Lutego. Od razu powiadomiła właścicieli posesji przebywających w domu znajdującym się tuż obok wspomnianych zabudowań gospodarczych.  Właściciele zadzwonili po pomoc. Straż pożarna dotarła na miejsce błyskawicznie i tylko dzięki szybkiej reakcji i sprawnie prowadzonej akcji gaśniczej udało się uratować drewniane obiekty. Nadpaleniu uległa część dachu i fragmenty drewnianych ścian.  

Obecnie (godz. 17.30) druhowie prowadzą prace rozbiórkowe niektórych elementów. Na miejscu jest również policja, która ma ustalić przyczynę pożaru.

(red)


 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.