28-01-20
Czersk. Na miejscu musiało również interweniować pogotowie gazowe
Pożar w piwnicy budynku mieszkalnego w Czersku

Straż pożarna interweniowała dziś (28.01) po południu na ul. Lipowej. Druhów wezwano do pożaru w budynku jednorodzinnym.

Na miejscu okazało się, że płomienie wydostają się z piwnicy, z kotłowni.

Pożar powstał w piwnicy. Strażacy przy użyciu aparatów do ochrony dróg oddechowych prowadzili działania gaśnicze z wnętrza obiektu, jak również z zewnątrz. Precyzyjnie zlokalizowano źródło pożaru, który szybko ugaszono.  

Na miejscu musiało również interweniować pogotowie gazowe, gdyż budynek posiadał piece na dwa paliwa. Tradycyjne i właśnie gazowe.

Na szczęście nikt z ludzi nie odniósł obrażeń. Przebywający w budynku mieszkańcy samodzielnie opuścili go przed przyjazdem służb ratunkowych.

W wyniku pożaru uszkodzeniu uległy częściowo instalacje: c.o. oraz elektryczna. Druhowie musieli też oddymić pomieszczenia i sprawdzić je detektorem wielogazowym.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.