10-01-22
Gm. Czersk

Pożegnanie Roberta Kaszubowskiego (1971 – 2022)

 „Jest taki ból, o którym lepiej nie mówić, bowiem najlepiej wyraża go milczenie” (św. Jan).

Drogi Robercie, odszedłeś tak nagle, że nie możemy ani w to uwierzyć, ani się z tym pogodzić. Śmierć zawsze przychodzi nie w porę, ale Twoja śmierć była dla nas szokiem. Niełatwo się żegnać z kimś, kogo się znało tak długo i szanowało. Pożegnania są zawsze smutne, szczególnie, gdy wiemy, że  w naszym świecie osoby tej już nie spotkamy. Nie możemy sobie wyobrazić, że już następnych wspólnych wycieczek nie będzie. A przecież mieliśmy jeszcze pojechać do Sztokholmu, na Rugię……. Pandemia pokrzyżowała jednak nasze plany. Przez te ostatnie lata ileż to  było wspólnych chwil, wspaniałych wycieczek. Przygotowywałeś je zawsze niezwykle starannie, z pełnym profesjonalizmem. Pamiętałeś o naszych chorych stawach, kolanach, planowałeś postoje, byśmy  wypili kawę, nabrali sił. Zapewniałeś, że damy radę, że znowu poznamy cudowne miejsca, nieznane zakątki.

Kiedy umiera człowiek, pozostaje po nim  słowo, specyficzny dla niego gest, klimat uczuciowy, jaki wokół siebie roztaczał. Zawsze służyłeś nam pomocą, byłeś serdeczny i opiekuńczy. Twoim szczególnym darem była łatwość nawiązywania kontaktu  z ludźmi. Byłeś profesjonalnym kierowcą, sympatyczną, miłą i uśmiechniętą  (jak na tych dołączonych zdjęciach) Osobą. „Są pożegnania na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez. Są takie osoby, na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień”. Ty odszedłeś, ale w naszych sercach, wspomnieniach zostaniesz na zawsze, bo zasiałeś w nich miłość do podróży i zwiedzania, serdeczność i radość, ciepło i uśmiech. Ksiądz Jan Twardowski napisał: „dopiero po rozstaniu pamięta się wszystko”. I my, jedna z Twoich grup wycieczkowych, będziemy o Tobie pamiętać. Przyrzekaliśmy to sobie na pogrzebie,  kładąc na Twój grób kwiaty. Chcieliśmy Tobie za wszystkie chwile, które spędziłeś z nami na licznych podróżach, PODZIĘKOWAĆ, wspólnotą naszych serc, myśli i modlitwy zaświadczyć ,że pamięć o Tobie będzie w nas trwać.

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” (W. Szymborska).

Żegnaj ROBERCIE!                                     Wdzięczni  uczestnicy wielu wycieczek

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.