18-11-20
Czersk. Prace na ul. Transportowców i Wojska Polskiego
List czytelnika. Odpowiedzi udziela naczelnik

Publikujemy list oraz zdjęcia czytelnika oraz odpowiedź naczelnika wydziału inwestycji i infrastruktury czerskiego ratusza.

„Dzień dobry
Witam, chciałbym poruszyć temat za pomocą portalu wizjalokalna.pl o naszym bloku komunalnym,  a dokładnie o chodniku naszym - co zrobiono. Otóż wykonywane są prace na ulicy Wojska Polskiego. Drogę już mają skończoną, a chodnik zostawili. Bagno, pełno pisaku wody i jest z tego ogromne błoto, a ludzie nie mogą przechodzić normalnie, bo ktoś pozwolił na to, żeby tam jeździły samochody. Nie wiem dlaczego, bo większość mieszkańców z Wojska Polskiego parkowało na ul. Matejki. Tyle jest u nas parkingów, że szok. Początkowo mieszkańcy myśleli, że zrobiono przejazd na pogotowie, pocztę, kurierów, a tu każdy jeździł i tak jest wszystko rozjeżdżone. Parkowanie jest na trawie nawet, nie idzie przechodzić jak pada cały dzień, bo tyle nawozili żwiru. Powinni to uprzątnąć, bo jak mamy chodzić? Fruwać nad tym? Taki ładny chodnik był no i trawa, a teraz co? Powinni też żwir zebrać, bo to wszystko zalega później na chodniku. W mailu przesyłam zdjęcia”
– napisał czytelnik, jego zdjęcia publikujemy poniżej.

„Odnosząc się do listu czytelnika z ul. Transportowców w Czersku informuję, że to właśnie na wniosek mieszkańców budynku komunalnego zlokalizowanego przy tej drodze udostępniono teren zielony dla ruchu i parkowania pojazdów na czas prowadzonych robót budowlanych, ale nie na ulicy Wojska Polskiego, a właśnie na ul. Transportowców. Wnioskodawcy wskazywali, że niniejsza ulica Transportowców jest drogą "ślepą", więc w trakcie budowy sieci kanalizacji deszczowej czy układania nawierzchni nie będzie możliwości dojazdu do posesji. Wspólnie z wykonawcą prac umożliwiliśmy dojazd właśnie przez teren łączący ul. Transportowców z ul. Wojska Polskiego, aby mieszkańcy mieli jak najmniej uciążliwości w związku z realizowaną inwestycją. Firma po zakończeniu wszystkich robót budowlanych w tym rejonie wykona prace porządkowe i przywróci teren do stanu pierwotnego.” - wyjaśnia Przemysław Bloch, naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Czersku.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.