7-06-21
Czersk. Na bloku w Czersku powstanie duży mural
Projekt „Artystyczne pomalowanie ścian”
zakończony (FOTO)


Gmina Czersk dofinansowała w ramach inicjatywy lokalnej wykonanie muralu na garażach przy ul Matejki w Czersku. Projekt pod nazwą „Artystyczne pomalowanie ścian” został wczoraj (6.06) zakończony (więcej zdjęć poniżej tekstu).

- Mural przedstawia nasze ksywki artystyczne na tle miasta – od lewej HLOR, KIOSK, PANCO. W sumie pracowało przy nim sześć osób - trzy podpisujące się osoby i SEOK, który zajął się tłem, niebem i budynkami. Ponadto dwie osoby przygotowywały ścianę. Malowanie trwało całą niedzielę. Efekt końcowy jest widoczny na zdjęciach – mówi jeden z wykonawców - czerszczanin Marek „Panco” Kłosowski, znany z innych projektów m.in. w Starogardzie Gdańskim czy gm. Zblewo.- Jednocześnie w miesiącach letnich planujemy wykonanie muralu na budynku Spółdzielni Mieszkaniowej  przy ulicy gen. Hallera 9 w Czersku (ściana bloku, na zdjęciu powyżej – przy red.). Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu dofinansowanego z RPO WP, w którym Spółdzielnia jest partnerem. Mural ma przedstawiać gen. Hallera jako upamiętnienie setnej rocznicy przyłączenia Czerska do Macierzy. Obecnie trwają działania związane z wyłonieniem organizacji pozarządowej, która ma zrealizować to zadanie – informuje wiceburmistrz Bogumiła Ropińska, która wyjaśnia, że gmina w przeszłości wspierała również inne inicjatywy w zakresie artystycznego malowania ścian.

(red)
fot. nadesłane, (red)Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.