28-12-19
Czersk. Książka i wizyta w bibliotece może być interesującą alternatywą dla telewizji i komputera
Projekt „Mała książka – wielki człowiek”
w Bibliotece Publicznej w Czersku

Pragniemy poinformować, że od stycznia 2020 roku Biblioteka Publiczna w Czersku będzie realizowała ogólnopolski projekt "Mała książka - wielki człowiek". Jest on skierowany do dzieci z roczników 2014-2017.

Celem projektu jest wyrobienie w dzieciach nawyku czytania i pokazanie ich rodzicom i opiekunom, że książka i wizyta w bibliotece może być interesującą alternatywą dla telewizji i komputera. kampania "Mała książka - wielki człowiek" jest kontynuacją działań proczytelniczych prowadzonych przez Instytut Książki nieprzerwanie od grudnia 2017 roku. Od tego czasu na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce rozdawane są Wyprawki Czytelnicze wszystkim nowo narodzonym dzieciom, a od 2018 roku specjalne książkowe pakiety trafiają także do dzieci w wieku przedszkolnym za pośrednictwem bibliotek publicznych. Do tej pory Instytut przekazał Małym Czytelnikom ponad 700 tysięcy wyjątkowych książek, a ich rodzice otrzymali broszury informacyjne o roli czytania w życiu dziecka.

W najbliższym czasie Biblioteka Publiczna w Czersku poinformuje o szczegółach realizacji projektu, natomiast już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się  z materiałami przygotowanymi przez Instytut Książki. Znajdą je państwo tutaj:

www.wielki-czlowiek.pl

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,%E2%80%9Ebiblioteka-wielkiego-czlowieka%E2%80%9D-%E2%80%93-filmowa-seria-instytutu-ksiazki,4222.html

https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID

Mat. Biblioteka Publiczna w Czersku

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.