14-02-20
Gm. Czersk. Zobacz czego dotyczyć będzie realizacja projektu, m.in. prędkość pociągów do 160 km/h, łącznica w Łęgu
PLK zleci wykonanie projektu przebudowy
linii 203 na odcinku Tczew - Czersk


PKP PLK, w ramach przygotowań do następnej perspektywy unijnej, ogłasza przetarg na projekt przebudowy fragmentu linii kolejowej 203 na odcinku Tczew – Czersk.

Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowej z nadzorem autorskim dla zadania „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk” w ramach projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów w sieci TEN-T".

Zakresem projektu objęto linię kolejową nr 203 na odcinku od Tczewa do stacji Czersk, linię kolejową nr 215 Laskowice Pomorskie – Bąk od projektowanego przystanku osobowego i posterunku odgałęźnego Szlachta Zachód w km 44,800 do stacji Bąk w km 78,594 oraz linię kolejową nr 744 od stacji Lipowa Tucholska do posterunku odgałęźnego Szlachta Zachód, obecnie nie eksploatowaną.

Zobacz czego dotyczyć będzie realizacja projektu, m.in. prędkość pociągów do 160 km/h, łącznica w Łęgu - czytaj więcej:  www.rynek-kolejowy.pl

Źródło - www.rynek-kolejowy.pl
(red)
Fot. Michał Szymajda


- Alternatywny korytarz transportowy Bydgoszcz - Trójmiasto to projekt, który miał być zrealizowany w obecnej perspektywie finansowej UE. Obejmował linie kolejowe 201 i 203 na odcinku Tczew - Czersk. Później skupiono się na linii 201, dla której powstaje dokumentacja techniczna. Cieszę się, że rozpocznie się projektowanie przebudowy linii 203, a także 215 i nowych łącznic w Łęgu. Przybliży to realizację inwestycji w nowej perspektywie finansowej. Inwestycja ta podniesie znacznie rangę stacji węzłowej w Czersku i pozwoli na rozwój ruchu kolejowego, zarówno towarowego, jak i pasażerskiego. Uważam jednak, że dokumentacją powinien być również objęty odcinek Chojnice – Czersk – ocenia Przemysław Biesek – Talewski, burmistrz Czerska.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.