28-06-20
Czersk. Burmistrz: Bardzo się cieszę, że jest grupa osób, które zajmują się nasza lokalną historią
Promocja Zeszytów Czerskich

W piątek odbyła się promocja szóstego numeru Zeszytów Czerskich. Publikację przygotowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Czerskiej można już kupić w Centrum Informacji Turystycznej.

Wydawnictwo zostało finansowane ze środków wspomnianego stowarzyszenia oraz Gminy Czersk. Na prawie trzystu stronach szóstego zeszytu jest wiele artykułów kilku autorów. Obok stałych redaktorów Bogumiły Milewskiej i Romana Bystryka, można poczytać publikacje Małgorzaty Kowalewskiej-Remisz, Macieja Jakubowskiego, Katarzyny Mróz i Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch.

– Bardzo się cieszę, że jest grupa osób, które zajmują się naszą lokalną historią. Myślę, że w przyszłym roku zaczniemy prace nad monografią Czerska – mówił podczas spotkania burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Na promocji byli prawie wszyscy autorzy artykułów. Każdy z nich powiedział kilka słów o swojej publikacji. Na koniec podpisywali książki dla zainteresowanych mieszkańców.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.