31-03-20
Powiat chojnicki. WIDEO
Prośba burmistrza o zmianę miejsca kwarantanny

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster zwrócił się dzisiaj rano do wicewojewody pomorskiego Mariusza Łuczyka z prośbą, a zarazem postulatem, aby zmienić w Chojnicach miejsce kwarantanny (dla mieszkańców pow. chojnickiego) z bursy szkolnej na Ośrodek Wypoczynkowy Rejs w Charzykowach.


Burmistrz w swojej wypowiedzi nawiązał do kwarantanny w chojnickiej bursie oraz do pożaru przy ul. Świętopełka.   |  fot. screen/facebook

Zdaniem burmistrza, bursa nie zapewnia dobrych warunków dla osób przebywających na kwarantannie i nie jest miejscem bezpiecznym z tego względu, że przebywają tam również osoby zdrowe. Natomiast Ośrodek Rejs dysponuje 12 pokojami z węzłami sanitarnymi, 15 domkami (cztero- i sześcioosobowymi) z węzłami sanitarnymi, a także kuchnią, która może te osoby obsłużyć. Dzięki temu odizolowane mogą być nie tylko osoby pojedyncze, ale również całe rodziny. O swojej decyzji wojewoda poinformuje w ciągu najbliższych dni.

Pożar przy ul. Świętopełka w Chojnicach
O krok od nieszczęścia byli mieszkańcy pomieszczeń socjalnych przy ul. Świetopełka w Chojnicach, gdzie wczoraj wybuchł pożar. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Jedna osoba trafiła do szpitala na natlenianie, a druga  musiała nocować w hostelu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było wypalanie kabli przez osoby bezdomne w pomieszczeniach gospodarczych. Obecnie trwają prace porządkowe terenu i prace naprawcze pomieszczeń. Burmistrz Chojnic wydał również polecenie monitoringu obiektu, aby zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości.

(nad.)

 

WIDEO - wypowiedź burmistrza - TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.