10-12-20
Powiat chojnicki. CHOJNICE
Protest Samorządowców. ChCK skąpany
w barwach Unii Europejskiej


Wczoraj (9.12) przez dwie godziny, między 16.00 a 18.00, elewacja Chojnickiego Centrum Kultury przybrała niebieskie barwy. To na znak solidarności z Unią Europejską i gminami, które tak jak Chojnice, nie zgadzają się na zapowiadane przez premiera, weto unijnego budżetu.


Podświetlenie ChCK-u związane jest z Protestem Samorządowców, dotyczącym zapowiadanego przez polski i węgierski rząd, weta do budżetu UE.   |  fot. A. Zajkowska

W całej Polsce odbywał się wczoraj Protest Samorządowców. Jedni rozwiesili w swoich miejscowościach flagi Unii Europejskiej, inni, tak jak w Chojnicach tworzyli iluminacje w jej barwach. - Budynek Chojnickiego Centrum Kultury podświetliliśmy, ponieważ jest usytuowany w centrum miasta, na górce. Jest widoczny w zasadzie z każdego miejsca.- Chcielibyśmy by jak najliczniej, symbolicznie mieszkańcy dostrzegli kwestie związane z Unią Europejską. Chcemy uwypuklić przywiązanie miasta do wartości europejskich i, że zależy nam by funkcjonować w UE na równych prawach z innymi członkami. Zależy nam oczywiście także na dotacjach, z których korzystamy od kilkunastu lat, i dzięki którym nasz samorząd się rozwija - wyjaśnia wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.