28-10-20
Powiat chojnicki. WIDEO
Protestowali przeciwko "Piątce dla zwierząt"

W środę (28.10.) rolnicy po raz kolejny wyrazili swój sprzeciw wobec tzw. "piątki dla zwierząt". W Chojnicach przy Gdańskiej spotykali się w samo południe i w kolumnie składającej się z traktorów i samochodów osobowych przejechali przez miasto.


Dzisiejszy protest różnił się od dotychczasowych akcji rolników. Nie było wysypywania ziemniaków czy też obornika.   |  fot. Rmak


Dzisiejszy protest to właściwie bardziej przypomnienie o naszych postulatach. Będziemy to robili co jakiś czas, póki nie będziemy mieli pewności, że ta szkodliwa dla naszej branży ustawa nie trafi na dobre do zamrażarki lub po prostu rząd uzna, że jest zła i nie będzie jej próbować procedować. My chcemy przede wszystkim by zmiany dotyczące naszej branży z nami konsultowano, ponieważ to my, a nie politycy znamy się na tym temacie w praktyce - wyjaśnia Rafał Mładanowicz, szef człuchowskiego samorządu rolniczego.Tego samego dnia w Sejmie między 13.00 a 16.00 będzie trwało głosowanie nad senackimi poprawkami. Po głosowaniu projekt trafi na biurko Andrzeja Dudy. Prezydent będzie mógł podpisać nowelizację ustawy o ochronie praw zwierząt wraz z przyjętymi przez Sejm poprawkami, zawetować ją lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

(red.). Fot. Rmak

Relacja WIDEO - TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.