29-03-18
Powiat chojnicki. Kolejny przypadek występowania bakterii Legionella
Prysznice damskie wyłączone

Spółka Centrum Park poinformowała na swojej stronie internetowej o czasowym wyłączeniu natrysków w damskiej szatni chojnickiego basenu. Powód to podwyższona ilość jednostek bakterii Legionella.


To kolejny przypadek w chojnickim basenie występowania tej bakterii. Miesiąc temu z użytkowania wyłączony był brodzik dla dzieci.   |  fot. arch.

Oto komunikat ze strony Centrum Park: „W związku z otrzymanymi w dniu 27.03. drogą tel. informacji od Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego o podwyższonej ilości jednostek bakterii Legionella w wodzie pod natryskami przy przebieralni damskiej podjęto poniższe czynności: natychmiast po ich otrzymaniu wyłączyliśmy z użytkowania natryski przy szatni damskiej, w godzinach od 14:00 do 22:00 wylewki w/w natryskach zostaną rozkręcone i zdezynfekowane związkami chloru, w godzinach od 22:00 do 24:00 nastąpi odpowiednie przegrzanie instalacji wodnej wszystkich natrysków.

W dniu 04.04.2018 r. nastąpi ponowny pobór próbek wody z natrysków przy przebieralniach damskiej i męskiej do badań na obecność bakterii Legionella. Natryski przy przebieralni damskiej zostaną ponownie udostępnione dla klientów po uzyskaniu poprawnych wyników badań, tj. po min. 10 dniach od poboru.”

(olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.