20-12-19
Czersk. Naliczono karę umowną
Przebudowa czerskiego ratusza z poślizgiem

W połowie listopada br. miał zakończyć się remont nowszej części budynku Urzędu Miejskiego w Czersku.  Tak się nie stało. Pytamy burmistrza dlaczego? Pytamy też o koszty inwestycji oraz kolejne terminy.

„Umowny termin zakończenia prac związanych z przebudową i adaptacją pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Czersku minął 15 listopada 2019 roku. Wykonawca jeszcze przez cztery tygodnie realizował prace budowlane. Zgłoszenie do odbioru końcowego złożono w dniu 13 grudnia 2019 roku. Następnie trwały czynności odbiorowe. Przesunięcie terminu zakończenia realizacji umowy wynikało z obecnych trudności na rynku pracy oraz opóźnienia w dostawie materiałów. Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 370.643,18 zł brutto.  Za przedłużenie czasu realizacji prac Wykonawcy naliczona została kara umowna w wysokości 14 tys. zł.

Teraz nastąpi wyposażanie pomieszczeń w meble i sprzęt komputerowy oraz przenoszenie poszczególnych stanowisk do nowych biur. Wszystko odbywać się będzie w taki sposób, aby zapewnić ciągłość pracy urzędu i w minimalnym stopniu utrudnić codzienną obsługę mieszkańców. Wszystkie wydziały i stanowiska pracy znajdą się na docelowych miejscach w I połowie stycznia 2020 r.” – informuje burmistrz Przemysław Biesek – Talewski.

I piętro nowszej części budynku urzędu miejskiego zaadaptowano już w połowie października br. – zobacz artykuł – TUTAJ

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.