30-04-21
Czersk. Firma złożyła wniosek
Przebudowa części dworca PKP w Czersku potrwa dłużej

Dziś (30.04) zgodnie z umową miała zakończyć się przebudowa części dworca kolejowego w Czersku. Tak się nie stało, prace wciąż są wykonywane.

Firma realizująca zlecenie czerskiego samorządu zwróciła się do burmistrza o przesunięcie pierotnego terminu o dwa miesiące.

Włodarz potwierdza, że złożono stosowny wniosek.
- Wykonawca złożył wniosek o przesunięcie terminu realizacji. Obecnie trwa jego weryfikacja i analiza możliwości zawarcia aneksu do umowy. Decyzję podejmiemy w maju (dziś nie potrafię określić dokładnej daty). Wykonawca kontynuuje prace związane z realizacją przedmiotu zamówienia – informuje burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Burmistrz wyjaśnia, że firma argumentowała swój wniosek o przesunięcie terminu wysokim poziomem wód gruntowych, co wymusiło przeprojektowanie szybu windowego, a także długim okresem oczekiwania na decyzję zmieniającą pozwolenie na budowę. Na to nałożyła się zima z niskimi temperaturami i intensywnymi opadami śniegu.

(red)

O inwestycji, m.in. o jej wartości i zakresie, przeczytasz TUTAJ (ZDJĘCIA)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.