18-08-20
Gm. Czersk. Przebudowa drogi krajowej nr 22
Powstaną nowe ścieżki przy berlince.
Czy jest jeszcze szansa na jezdnię 2+1?


Wkrótce, prawdopodobnie na początku 2022 roku, rozpocznie się przebudowa drogi krajowej nr 22 m.in. na odcinku z Łęga do Chojnic. Obecnie trwa kompletowanie i uzyskiwanie pozwoleń, uzgodnień do stosownej dokumentacji oraz projektu.

Wiadomo już, że przy trakcie, bardzo blisko za rowem odwadniającym, pojawi się sporo nowych odcinków ścieżki pieszo-rowerowej.

Burmistrz Przemysław Biesek-Talewski informuje że tam, gdzie ścieżka jest obecnie przy jezdni (np. Rytel Kaliska), będzie ona przebudowana (nawierzchnia z masy bitumicznej). Tam, gdzie biegnie daleko od „krajówki” (Gutowiec - droga do Nieżurawy) powstanie nowa, poza Kaszubską Marszrutą znajdującą się w lesie. Tam, gdzie ścieżka jest stosunkowo blisko jezdni, przy linii energetycznej (las miedzy Rytlem, a Gutowcem, od drogi do Nieżurawy do Czerska) nie będzie nowej ścieżki przy jezdni, pozostanie obecnie istniejąca w lesie.

Powstanie też ścieżka w kierunku Łęga, po prawej stronie berlinki (patrząc w kierunku Starogardu Gd.)

Czy jest jeszcze szansa na jezdnię 2+1?
Sołtys Sołectwa Gutowiec Zbigniew Krzoska przypomina, że według wstępnych założeń nowa droga miała zostać zrealizowana w systemie 2+1, czyli z odcinkami, gdzie są okresowo trzy pasy ruchu. Z dokumentacji wynika, że szerokość traktu ma wynosić 9 m, czyli tyle co obecnie, tak więc dodatkowy pas nie jest przewidziany. Sołtys zauważa, że być może interwencja u posła m.in. ziemi chojnickiej coś zmieni. Więcej w tym temacie już wkrótce.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.