13-01-22
Powiat chojnicki. Mają niższą taryfę za gaz dzięki pomocy posła Mrówczyńskiego
Przedstawiciele SM:  Pańska interwencja zapobiegła odłączeniu dopływu gazu do 60 budynków
w Chojnicach oraz 5 budynków w Czersku


Chojnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma niższą taryfę za gaz ziemny dzięki zabiegom posła Aleksandra Mrówczyńskiego.Poselska interwencja zapobiegła odłączeniu od 1 stycznia br. dopływu gazu do 60 budynków w Chojnicach, należących do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej. |   |  fot. arch.


Podziękowali za to na piśmie, które znalazło się na stronie chojnickiego posła.
„Pod koniec roku zwróciły się do mnie władze Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach z prośbą o pomoc w zmianie taryfy dystrybucji i zakupu gazu dla mieszkańców bloków będących w zasobach SM w Chojnicach oraz Czersku. Dzięki podjętym działaniom w spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, wielu mieszkańców Chojnic i Czerska nie musi płacić zwiększonych kosztów nośnika energii w postaci gazu ziemnego. Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc mieszkańcom powiatu chojnickiego.”

W piśmie podpisanym przez przewodniczącego Rady Nadzorczej SM Marka Bonę oraz członka zarządu Agnieszkę Pankau w ten sposób podziękowano za pomoc: „Szanowny Panie Pośle, proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za zainteresowanie sytuacją w Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach, za szybką i skuteczną interwencję w bardzo krótkim czasie w sprawie zawarcia umów na dostawę gazu według taryf jak dla gospodarstw domowych pomiędzy Spółdzielnią, a dostawcą gazu PGNiG. Pańska interwencja zapobiegła odłączeniu dopływu gazu do 60 budynków w Chojnicach oraz 5 budynków w Czersku od 1.01.2022 należących do zasobów Spółdzielni. Pozwoliła uniknąć wysokich opłat dla Spółdzielców przez okres dwóch do trzech miesięcy spowodowanych koniecznością zastosowania taryfy rezerwowej.”

oprac. (je)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.