10-03-20
Czersk. 19-latek zawiadomił o rozboju, którego nie było
Przekonywał, że został napadnięty
przez trzech mężczyzn - teraz grozi
mu 8 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zostali powiadomieni o rozboju na terenie gminy Czersk i natychmiast przystąpili do działania w celu zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Funkcjonariusze przeprowadzając weryfikację informacji uzyskanych w trakcie czynności ustalili, że do zgłaszanego przestępstwa przez 19-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego w ogóle nie doszło.

Ponadto okazało się, że ten sam mężczyzna w tym samym dniu usiłował dokonać oszustwa przy zakupie telefonu. Teraz o dalszym losie 19-latka zdecyduje sąd. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu do chojnickiej komendy policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował policjantów, że podczas powrotu do domu padł ofiarą rozboju. Dyżurny po otrzymaniu takiej informacji natychmiast we wskazane miejsce skierował policjantów z wydziału kryminalnego czerskiego komisariatu.

Policjanci w trakcie rozmowy z pokrzywdzonym  ustalili, że 19-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego kiedy szedł pieszo w kierunku miejscowości w której mieszka został napadnięty przez trzech mężczyzn, którzy go przewrócili na ziemię i zabrali mu telefon komórkowy oraz pieniądze.

 Stróże prawa po uzyskaniu wstępnych informacji natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzn, którzy mogli napaść na 19-latka. Śledczy w tym samym czasie przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

Mundurowi na podstawie zebranych informacji procesowych i informacyjno- rozpoznawczych nabrali wątpliwości co do zeznań pokrzywdzonego i wersji zdarzeń jakie zostały im przedstawione.

 Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie, że żadnego rozboju nie było. Ponadto w trakcie wyjaśniania tej sprawy okazało się, że ten sam mężczyzna w tym samym dniu próbował dokonać oszustwa przy zakupie telefonu komórkowego posługując się nie swoim dokumentem tożsamości. Mężczyzna ten przyznał się do popełnionych przestępstw. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.