20-06-22
Gm. Czersk. Prace mają potrwać rok
Przeprowadzka czerskiego GCK w trakcie

Trwa opróżnianie ze sprzętu, mebli czy wyposażenia siedziby Gminnego Centrum Kultury w Czersku (zdjęcia poniżej).

W najbliższym czasie pojawi się w obiekcie ekipa, która wykona remont budynku. Prace mają potrwać rok i przez ten czas Dom Kultury w Czersku będzie wyłączony z użytkowania. Gdzie będzie funkcjonować placówka na czas remontu burmistrz informował TUTAJ.

Przypomnijmy, trwa już remont Domu Kultury w Rytlu, a we wrześniu rozpoczną się prace związane z budową muszli koncertowej w Parku Borowiackim w Czersku i przebudową środkowej części dworca, gdzie powstanie część kulturalno-wystawowa.

Przedsięwzięcie pn. "Inwestycja w kulturę poprzez modernizację budynków Domów Kultury w Czersku i Rytlu, budowę muszli koncertowej i stworzenie nowoczesnej powierzchni wystawowej" ma kosztować 12,5 mln zł. Inwestycja uzyskała 9 mln 900 tys. zł dofinansowana w ramach rządowego programu Polski Ład. Przetarg na modernizację i budowę obiektów wygrała Firma Usługi Ogólnobudowlane i Handel, Justyna Miesikowska. Przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę w Odrach.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.