23-02-19
Powiat chojnicki. Wizyta w Chojnicach i Czersku
Przewodnik psa, dzielicowy i profilaktycy
rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie


W bieżącym tygodniu przewodnik psa, dzielnicowi i profilaktycy odwiedzili dzieci odpoczywające na zimowiskach na terenie Czerska i Chojnic . Policjanci rozmawiali z maluchami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o zasadach bezpieczeństwa jakich powinni przestrzegać w domu oraz w trakcie zabawy. Niektórzy z uczestników spotkań przekazane informacje dotyczące bezpiecznych ferii zobrazowali wykonując prace plastyczne w ramach organizowanego konkursu „ Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Dzielnicowy, przewodnik psa ze swoim pupilem Damurem oraz profilaktycy odwiedzili dzieci odpoczywające na zimowiskach w Szkole Podstawowej nr 5 i Parku Wodnym w Chojnicach, a także dzieci z Miasta i Gminy Czersk w Świetlicy Ośrodka Profilaktyki  mieszczącej się na terenie tego miasta. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie i zaprezentowali dzieciom sprzęt służący im w pracy. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedziały się również jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjanci podkreślali jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym zwiększa się nasze bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci omówili również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce. Maluchy dowiedziały się również jak zachować bezpieczną postawę w przypadku ataku psa. Miały też okazję poćwiczyć ją w praktyce pod czujnym okiem mundurowych. Jednak największą atrakcją okazały się pokazy umiejętności policyjnego psa Damura. Pies okazał wielkie posłuszeństwo swojemu przewodnikowi i dokładnie wykonywał każde polecenie. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Na zakończenie policjanci w celu podniesienia ich bezpieczeństwa w trakcie poruszania się zarówno pieszo jak i rowerem rozdali kamizelki odblaskowe. Dzieciaki z Czerska podsumowując informacje przekazane przez profilaktyka i dziękując za spotkanie wykonały wspólnie prace plastyczne w ramach konkursu ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.