14-01-22
Czersk. O krok od tragedii. Apel do władz gminy
Przewrócone drzewo na Alei 1000-lecia w Czersku (FOTO)

Pokaźnych rozmiarów drzewo przewróciło się na chodnik i ulicę – Aleję 1000-lecia w Czersku - na szczęście w tym czasie nikt z ludzi nie przechodził w tym miejscu.
Do zdarzenia doszło dziś (14.01) ok. godz. 14.00.


- Widziałem całą sytuację. Był podmuch, nawet nie taki silny i... drzewo runęło. Całe szczęście, że akurat nie było nikogo w tym miejscu, ale kilka miniut przed ktoś tędy przechodził. Tutaj jest więcej takich starych, pochylonych drzew w obrębie chodnika, ale też parkingu przy przedszkolu. Praktycznie w każdej chwili może dość do tragedii – mówi jeden z pobliskich mieszkańców.

Drzewo szybko uprzątnęli wezwani na miejsce czerscy druhowie. Uszkodzony został również znak informujący o przejściu dla pieszych.

Mieszkańcy apelują do przedstawicieli władz gminy Czersk, aby w trybie pilnym, skrupulatnie sprawdzili inne drzewa znajdujące się w pasie drogowym ulicy i rejonie parkingu przy przedszkolu
(szczególnie te niebezpiecznie pochylone), a następnie skierowali stosowne wnioski w sprawie usunięcia tych zagrażającym pieszym i kierowcom.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.