12-10-21
Czersk. „Szanse na powstanie sztucznego lodowiska w tym roku oceniam na 25%”
Pytamy burmistrza Czerska – Czy na rolkowisku
pojawi się w bieżącym roku sztuczne lodowisko?


Wracamy do tematu powstania sztucznego lodowiska w Czersku. W tym celu samorząd zakupił w bieżącym roku rolbę oraz agregat (ok. 50 tys. zł.). Brakuje jeszcze instalacji do mrożenia – koszt ok. 200 tys. zł.

Pytamy włodarza Czerska, czy uda się uruchomić sztuczne lodowisko w bieżącym sezonie zimowym?
Burmistrz informuje, że samorząd chciał wynająć instalację od jednej z firm, ale koszty sięgały ponad 100 tys. zł, więc były nieopłacalne. Z kolei na zakup nowego urządzenia nie ma środków w budżecie – ok. 200 tys. zł. Pracownicy szukają jeszcze innego rozwiązania, np. zakupu używanej instalacji, ale na razie nie ma odpowiedniej oferty.

- Szanse na powstanie sztucznego lodowiska w tym roku oceniam na 25%, ale w bieżącej kadencji takie uruchomimy – odpowiada Przemysław Biesek-Talewski, zapytany o to czy sztucznie mrożona tafla pojawi się w obecnej kadencji.

Przypomnijmy, w poprzednich kadencjach samorządu wybudowano rolkowisko, a później jego zadaszenie.

Z zaplanowanych na 2021 rok 100 tys. zł na modernizację rolkowiska wydano już 60 tys. zł (rolba, agregat i płyta betonowa z ogrodzeniem). Reszta pieniędzy zostanie najprawdopodobniej przeznaczona na zakup mobilnej demontowalnej nawierzchni polipropylenowej, układanej na posadzce betonowej (sezon letni). Dzięki temu polepszą się warunki uprawiania m.in. hokeja na rolkach i zwiększy się też bezpieczeństwo użytkowników.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.