6-02-20
Gm. Czersk. Radny: "byle zmienić, bo to nie jest nasze dzieło"
Radny Daniel Szpręga składa interpelację
w sprawie logo gminy Czersk

Publikujemy interpelację radnego Daniela Szpręgi dotyczącą proponowanej zmiany logotypu gminy Czersk.

 - Nie wiem jakie powody stoją za propozycją burmistrza dot. zmiany logotypu promującego gminę Czersk. Nie wiem również kto jest autorem wrzuconych do sieci propozycji "nowych" logotypów. Chciałbym poznać powody zaproponowanej zmiany. Obecny logotyp " CZERSK W SERCU BORÓW" został wyłoniony wiele lata temu w drodze konkursu ogłoszonego przez gminę. Został bardzo dobrze przyjęty m.in. przez Mieszkańców i środowisko ze względu na ładne hasło oraz pozytywnie kojarzącą się szatę graficzną. Natomiast teraz mamy do czynienia chyba z działaniami "pod prąd" tzn. "byle zmienić, bo to nie jest nasze dzieło". Zastanawiam się po co zmieniać coś co jest dobrze postrzegane. Już dzisiaj boję się czy kolejnym pomysłem burmistrza Bieska nie będzie zmiana herbu gminy, flagi i innych wartości do niedawna ujętych w  Statucie Gminy Czersk, a  wyrzuconych z niego po zaproponowanych przez burmistrza zmianach i przegłosowaniu zmian przez większość radnych. Boję się, że przyjdzie kiedyś do głowy włodarzowi pomysł zmiany np. nazw trzech parków w Czersku (Park Borowiacki, Park Kaszubski i Park Kociewski), bo ich nazwy zostały wyłonione również w drodze konkursu już dość dawno. Obyśmy tego nie doczekali – pisze radny Daniel Szpręga, który przysyła również do redakcji treść interpelacji – publikujemy poniżej.

(red)

Zobacz również:
„Będzie zmiana, czy na lepsze? Burmistrz Czerska: Nowe logo ma być znakiem dla całego naszego samorządu i wszystkich mieszkańców”

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.