25-11-20
Gm. Czersk. Włodarz: Spotkanie z klubem BWS nie było formalne
Radny liczy na refleksję burmistrza i dotrzymanie słowa

Na wczorajszej (24.11) sesji rady miejskiej radny Zenon Konefka oznajmił, że Sołectwo Złotowo, jako trzecie co do wielkości w gminie Czersk, jest dyskryminowane. Radny mówił o tym ponieważ nie zauważył w projekcie budżetu na 2021 rok zadania polegającego na przygotowaniu dokumentacji projektowej na wykonanie świetlicy wiejskiej w tym sołectwie.

Radny wyraził przekonanie, iż burmistrz Czerska zreflektuje się i dotrzyma słowa, które dał klubowi „Blisko Waszych Spraw” i autopoprawką wpisze do projektu budżetu na 2021 rok w/w zadanie, tak jak zaznaczał radny, wcześniej uzgodniono.

Pełna wypowiedź radnego – zobacz WIDEO – od 31:10 – TUTAJ.Poprosiliśmy włodarza o przybliżenie sprawy dotyczącej uzgodnienia z klubem BWS i przekazanie informacji co do ewentualnej decyzji dotyczącej wniesienia autopoprawki do projektu budżetu lub wprowadzenia innego rozwiązania, by było możliwe przygotowanie w przyszłym roku wspomnianej dokumentacji.

„Spotkanie z klubem BWS nie było formalne ani nie było żadnych formalnych uzgodnień. Co do autopoprawek – nie planuję ich nigdy na miesiąc przed sesją. Praca nad projektem budżetu, posiedzenia komisji, rozmowy z radnymi dopiero przed nami. Sesja budżetowa zaplanowana jest na 29.12.” - wyjaśnia burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

(red)
Fot. YT UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.