16-10-20
Czersk. Włodarz wyjaśnia
Radny składa zapytanie w sprawie wizyty
burmistrza Czerska w Starogardzie Gdańskim

Publikujemy zapytanie radnego Daniela Szpręgi w sprawie niedawnej wizyty burmistrza Czerska w  Starogardzie Gdańskim. Do tematu odnosi się Przemysław Biesek-Talewski.

"Interpelacja/zapytanie w sprawie wizyty burmistrza Czerska w dniu 30.09.2020 r. w Starogardzie Gdańskim

Jeden z Mieszkańców gminy Czersk poprosił mnie o wyjaśnienie celu wizyty Pana burmistrza Czerska w dniu 30.09.2020 r. w Starogardzie Gdańskim. Mieszkaniec wątpi aby interesy gminy Czersk były bezpośrednio powiązane z miastem Starogard Gdański. Jako radny również mam wątpliwości, co do zasadności uczestnictwa Pana burmistrza Czerska w rozmowach z wicemarszałkiem (zarządcą dróg wojewódzkich) na temat modernizacji dróg wojewódzkich właśnie w tym mieście. Dlatego też pytam o dzisiejsze powiązania Przemysława Bieska-Talewskiego z miastem Starogard Gdański”
– pisze do redakcji radny Daniel Szpręga i przesyła stosowne zapytanie.Poniżej odniesienie się do sprawy przysłane przez burmistrza Przemysława Bieska-Talewskiego:

"Spotkanie z panem wicemarszałkiem Leszkiem Bonną w Starogardzie Gdańskim dotyczyło nie tylko drogi wojewódzkiej w tym mieście. Rozmawialiśmy również o DW 237 i o tym, że Zarząd Województwa Pomorskiego złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Tucholskiej w Czersku w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rozmawialiśmy także m.in. o uchwale antysmogowej podjętej przez Sejmik Województwa Pomorskiego i działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w całym województwie.

Z drugiej strony w poprzedniej kadencji, kiedy pełniłem funkcję wiceprezydenta Starogardu Gdańskiego, rozpoczęliśmy współpracę z samorządem województwa w kwestii przebudowy drogi wojewódzkiej nr 222. Reprezentowałem wówczas prezydenta w rozmowach z ówczesnym wicemarszałkiem Ryszardem Świlskim i dyrektorem ZDW. Niedawne spotkanie z panem Leszkiem Bonną było nawiązaniem do tamtych rozmów.

Dla mnie normalnym i naturalnym jest spotykanie się z przedstawicielami innych samorządów. Będę też wykorzystywał każdą okazję do spotkania się z marszałkiem czy członkiem zarządu województwa, aby poruszyć ważne dla naszej gminy tematy.

Panu radnemu Danielowi Szprędze sugeruję, aby zajął się sprawami naprawdę ważnymi dla mieszkańców gminy Czersk.

Mieszkańcom naszej gminy w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie życzę zdrowia i apeluję – bądźmy ostrożni i odpowiedzialni!

Przemysław Biesek- Talewski
Burmistrz Czerska"(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.