27-03-19
Region. Trzynastokilometrowa trasa
Rajd Nordic Walking w Legbądzie,
60 uczestników, m.in. z Czerska


W minioną sobotę w Legbądzie po raz szósty odbył się rekreacyjny Rajd Nordic Walking pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”.  Impreza odbyła się w ramach projektu pod nazwą „AKTYWIZACJA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ POPRZEZ UDZIAŁ W CYKLICZNYCH IMPREZACH SPORTOWO-REKREACYJNYCH”.

Jak co roku przyłączamy się do ogólnopolskiej kampanii Postaw na rodzinę, gdzie hasło tegorocznej edycji to: Kochamy, słuchamy, rozmawiamy. Nasze sportowe przedsięwzięcie  ma na celu podkreślanie wartości rodzinnych, wartości relacji dom – szkoła. Zadanie zostało dofinansowana ze środków budżetu gminy Tuchola w ramach konkursu otwartego na wykonanie zadań publicznych w roku 2019.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie oraz Uczniowski Klub Sportowy „BOROWI” włączyły się w promowanie aktywnego trybu życia w środowisku lokalnym. Trasa trzynastokilometrowego rajdu wyznaczona przez Panią Janinę Milczewską i Panią Bożenę Gutowską wiodła przez urocze zakątki okolic Legbąda i Końskich Błot. Kierunek naszej wędrówce nadał w początkowej fazie marszu, lokalny strumyk Graniczek. Szliśmy  z jego nurtem w okolice starej zagrody z XIX wieku. Zobaczyliśmy tam świetnie zachowane strzechy. Przechodziliśmy obok siedliska należącego do Zgromadzenia św. Ducha w Bydgoszczy będącego kiedyś bazą wypoczynkową dla młodzieży. Kierunek dalszej trasy nadała rzeczka Czerska Struga. Po jej sforsowaniu znaleźliśmy się w województwie pomorskim udając się  w kierunku Gartek. Przechodząc przez mostek dotarliśmy do zabudowań pamiętających odległe czasy, a obecnie zamieszkiwanych przez hodowcę psów. Wędrówka wzdłuż Czerskiej Strugi biegła do miejsca, w którym znajduje się ujście strumyka Graniczek. Dalsza trasa to kręte leśne ścieżki oraz urocze widoki na leśne wąwozy.

W przedsięwzięciu wzięło udział 60 uczestników z Legbąda, Tucholi, Czerska, Klocka, Rzepicznej, Białej, Łosin i Koślinki. Po trzygodzinnym marszu organizatorzy zaprosili uczestników na ognisko z kiełbaskami oraz kawę i rogaliki. Rajd miał charakter rekreacyjny, ale w myśl propagowania wielopokoleniowej aktywności fizycznej  rozlosowano nagrody, wśród najliczniejszych rodzin. Wszystkie dzieci otrzymały słodkości, organizatorzy wyróżnili cztery rodziny – Państwa Cegielskich, Państwa Megger, Państwa Szamockich, Państwa Stoppa.  Nagrodzono również najstarszą zawodniczkę Panią Władysławę Olszową. Najmłodszym uczestnikiem został trzyletni Damian Cegielski. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za przemiłą atmosferę w trakcie rajdu.

Już teraz zapraszamy na najbliższą imprezę sportową, która odbędzie się pod koniec kwietnia, będą to cykliczne biegi rodzinne. 

Organizatorzy

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.