12-09-21
Powiat chojnicki. Rejestracja w bazie fundacji DKMS
Potrzebna pomoc! Pobranie wymazu jest bezbolesne

18 i 19 września w Chojnickim Centrum Kultury można się zarejestrować, jako dawca szpiku kostnego. U pani Moniki (pow. człuchowski) zdiagnozowano białaczkę szpikową i będzie ona potrzebowała przeszczepienia szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy.

Z tego powodu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc!  Wystarczy przyjść do Chojnickiego Centrum Kultury w sobotę 18 września od godz. 15.00 do 20.00 lub w niedzielę 19 września w godz. od 11.00 do 15.00 i bezpłatnie zarejestrować się w bazie fundacji DKMS. W ten sposób zwiększamy szansę na przeżycie nie tylko pani Monice, ale także innym chorym na nowotwory krwi.

Pobranie wymazu jest bezbolesne. Nie zajmuje wiele czasu. Polega na samodzielnym zebraniu wydzieliny z wewnętrznej strony policzka. Jedynym wymogiem jest osiągnięcie odpowiedniego wieku - od 18 do 55 lat. Chojniczanie już nie raz udowodnili, że można na nich liczyć w potrzebie!

Nie pozostańmy obojętni! Czekamy na Państwa!

Ł. Sajnaj

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.