Artykuł reklamowy

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem na świecie?

Robert Lewandowski ma za sobą genialny sezon 2019/2020. Snajpera reprezentacji Polski i Bayernu Monachium nie powstrzymała nawet pandemia, czy Lewy ma szansę do przywrócenia Złotej Piłki i wygrania tego plebiscytu? Zapraszam Cię do lektury!

Robert Lewandowski – najlepszy piłkarz świata w sezonie 2019/2020

Zwycięstwo w Pucharze Niemiec, Bundeslidze i Lidze Mistrzów, a dodatkowo tytuł króla strzelców w tych rozgrywkach. Robert Lewandowski nie mógł osiągnąć więcej pod względem indywidualnym, jak również drużynowym w kampanii 2019/2020. Polak został jednak skrzywdzony przez France Football, które ogłosiło, że po raz pierwszy od 1956 roku nie zostanie przyznana Złota Piłka.

Wyjątkowe przepisy w wyjątkowych okolicznościach. Po raz pierwszy w historii plebiscytu, który rozpoczął się w 1956 r., Złota Piłka nie zostanie przyznana za rok 2020. Powodem jest brak sprawiedliwych warunków”

Jeszcze przed zakończeniem rozgrywek Ligi Mistrzów pojawiła się informacja, że France Football w tym roku nie przyzna Złotej Piłki, głównie ze względu na pandemię i przerwanie sezonu w Ligue 1. Argument z nierównymi szansami jest jednak nie do przyjęcia dla polskich fanów, ponieważ zwycięzca tego plebiscytu mógł być tylko jeden i z pewnością nie byłby nim żaden z zawodników ligi francuskiej.

Robert Lewandowski ma za sobą sezon życia, w którym został potrójnym królem strzelców. Polak zdobył najwięcej goli w Bundeslidze, Pucharze Niemiec, a także Lidze Mistrzów. Co więcej, w znacznym stopniu przyczynił się do sukcesów Bayernu i zwycięstwa w wymienionych powyżej rozgrywkach.

Lewy spełnił swoje marzenie z dzieciństwa, jakim było wygranie Ligi Mistrzów. Polski snajper wszedł na sam szczyt europejskiego i światowego futbolu, a idealnym zwieńczeniem byłaby Złota Piłka, na którą w obecnym sezonie miał gigantyczne szanse.

W minionych latach tą statuetką dzielili się dwaj zawodnicy – Cristiano Ronaldo, a także Lionel Messi. Portugalczyk i Argentyńczyk mają za sobą słaby sezon, w którym nie błyszczeli aż tak, jak w przeszłości, dlatego Polak miałby otwartą drogę do wygrania tego plebiscytu.

Brak Złotej Piłki, ale jest alternatywa? Co na to zakłady bukmacherskie?

Zdaniem zakładów bukmacherskich to właśnie Robert Lewandowski był faworytem do wygrania Złotej Piłki jeszcze przed tym, jak Bayern zapewnił sobie zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzięki triumfowi w tych rozgrywkach – Złota Piłka dla Lewego byłaby pewniaczkiem w ofertach zakładów sportowych z mocno zaniżonym kursem.

W teorii France Football ogłosił, że nie będzie przyznawał Złotej Piłki za sezon 2019/2020, jednak jest szansa, że Robert Lewandowski i tak zyska uznanie i zostanie ogłoszony najlepszym piłkarzem ubiegłej kampanii. Swoje nagrody w związku z zaistniałą sytuacją planuje rozdać UEFA i nie ulega wątpliwości, że Polak z pewnością znajdzie się w gronie wyróżnionych zawodników.

Głównymi rywalami Lewego w walce o indywidualne laury mogą być jego koledzy z drużyny, którzy również rozegrali znakomity sezon, jak Neuer, Kimmich czy Muller.

Gala UEFA odbędzie się w październiku, a nagroda ta jest przyznawana od 2011 roku. Nagrody FIFA The Best zostaną przyznane miesiąc później.

Zakłady bukmacherskie PZBuk nie mają wątpliwości, że Lewy powinien wygrać na obu tych galach! Bliżej terminu powinny się pojawić kursy na te wydarzenia!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.