23-11-19
Gm. Czersk. Do pisma odnosi się sołtys i radna Barbara Fierek
Roman Lipski krytykuje radnych

Roman Lipski wystosował do radnych Rady Miejskiej w Czersku pismo w sprawie podjęcia uchwały przyjmującej statut Gminy Czersk z zastrzeżeniem ograniczenia ilości wypowiedzi radnym na sesjach (temat był podejmowany – TUTAJ).

Roman Lipski pisze do radnych – (...)„Jak chcecie dociec swoich zobowiązań przed wyborcami kiedy zamknęliście sobie usta podejmując taką uchwałę! Inaczej mówiąc mamy efekt który sami wybraliśmy w minionych wyborach. Jaki musi być poziom radnego który przyłącza się do tego typu wybiegów stosowanych przez obecnego Burmistrza Czerska. Centralnym punktem zapewne i  zapisem wielkimi zgłoskami utrwali się wypowiedź Pani Radnej Fierek – przygotowana uchwała „jest na wysokim poziomie demokratycznym” . Pani Radna czy Pani w ogóle wie co to jest demokracja, w jaki sposób ona funkcjonuje i  jaką pełni rolę? Myślę, że nie i długo się Pani nie przystosuje do zasad demokracji, ponieważ nie ma Pani o niej zielonego pojęcia!”(...).

Mężczyzna krytykuje radną Barbarę Fierek, m.in. za odebranie wyróżnienia i pochwały, jak pisze: „czyny i rzeczy których nie ma i nie będzie do 2022 roku, (Ścieżka rowerowa Łąg – Czersk, i wcale nie będzie to Pani inicjatywa pomimo wręczonej nagrody”). Na końcu pisma stawia radnej pytanie:  „NIE JEST PANI WSTYD PRZED SWOIMI WYBORCAMI”

O odniesienie się do pisma poprosiliśmy radną i sołtys Barbarę Fierek.

„Szanowni wyborcy! Korzystając z okazji jeszcze raz serdecznie pragnę podziękować za zaufanie udzielone mi rok temu przez mieszkańców Gminy Czersk. Sprawowanie funkcji Radnej i Sołtysa jest dla mnie wyzwaniem ale i wyróżnieniem. Z całych swoich sił, staram się pełnić te funkcje jak najlepiej. Odnosząc się do pisma Pana Romana Lipskiego, to zgodnie z definicją z słownika języka polskiego, demokracja jest ustrojem politycznym, w którym władzę sprawuje społeczeństwo poprzez swoich przedstawicieli, i to co wydarzyło się 21 października 2018 roku, podczas wyborów samorządowych, należy uznać za najlepszą odpowiedź. Pragnę zapewnić, że wszystkie moje działania są skierowane dla dobra mieszkańców i rozwoju naszej gminy. Panie Romanie czas zacząć współpracować i działać razem oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami prawa. Pozdrawiam Mieszkanki i Mieszkańców Gminy Czersk”. – odpowiada Barbara Fierek, sołtys Łęga – Kolonii, a zarazem radna Rady Miejskiej w Czersku.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.