17-11-19
Powiat chojnicki. Rozbity samochód, pod nim rower, obok buty, trzy czarne worki i znicze... – instalacja w Chojnicach
Szokuje, bo taki jest cel

Rozbity samochód, pod nim rower, obok buty. Przed samochodem trzy czarne worki i trzy znicze. Taka szokująca instalacja imitująca śmiertelny wypadek znajduje się przed Chojnickim Centrum Kultury.


Instalacja przy Chojnickim Centrum Kultury szokuje przechodniów, ale ma dać do myślenia.   |  fot. (olo)

Instalacja na skrzyżowaniu przy Chojnickim Centrum Kultury stanęła z powodu przypadającego Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Samochodowych. Niestety, nie brakuje takich tragicznych zdarzeń również w naszym regionie. Stąd  pomysł dotarcia do świadomości przez szok.

- Dobrze by było, gdyby takiego dnia, takiego „święta” nie było. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że taki dzień istnieje, połączyliśmy siły jako automobilkluby i postanowiliśmy zrobić coś, co będzie szokować. Ten widok na pewno nie jest dla ludzi przyjemny i robi to na nich ogromne wrażenie – mówią Ireneusz Korycki z Automobilklub Rallyland oraz Jordan Rolbiecki z Automobilklubu Chojnickiego. - Chcemy, aby ludzie choć przez chwilę zastanowili się nad tym i pomyśleli.

Jak mówi Korycki, od ubiegłorocznego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Samochodowych w naszym powiecie zginęło sześć osób. - O sześć osób za dużo – podkreśla Korycki. - Robimy tę akcję po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Będziemy chcieli tę inicjatywę co roku powtarzać i jeśli chociaż jedna osoba dzięki temu zastanowi, zwolni na drodze i będzie prawidłowo zachowywać to będzie sukces – przyznaje Rolbiecki.

Instalacja będzie przy skrzyżowaniu przy ChCK do poniedziałku wieczorem.

Tekst i fot. (olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.