14-12-20
Czersk. Rozbudowa sieci gazowej w Czersku – ankiety
Co z bocznymi ulicami, które przylegają do ul. Tucholskiej?

Wczoraj (13.11) Krzysztof Przytarski przewodniczący Rady Miejskiej w Czersku informował o możliwości wypełnienia ankiety (zobacz - link) dotyczącej rozbudowy sieci gazowej w ulicach Tucholskiej i Łukowskiej. - Ankiety można dostarczać do 18 grudnia – wyjaśniał Krzysztof Przytarski radny z okręgu obejmującego wskazane ulice.

Nasz czytelnik zadaje pytania: A co z bocznymi ulicami, które przylegają do ul. Tucholskiej? Czy one też będą mogły ubiegać się o założenie gazu?

Radny odpowiada, że do ewentualnej przyszłej inwestycji spółka gazownicza wybrała ul. Tucholską – od ul. Starego Urzędu w kierunku Tucholi - z uwagi na stosunkowo zwartą zabudowę i potencjalnie lepszy wskaźnik opłacalności przedsięwzięcia. Przy założeniu, że mają być budowane od razu połączenia z posesjami oddalonymi od Tucholskiej kalkulacja spółki wypadała mniej korzystnie.
Jeśli powstanie gazociąg, to będzie on mógł stanowić w przyszłości zasilanie do ulic odchodzących od Tucholskiej. Ważne jest teraz zbudowanie głównej nitki i skłonienie inwestora – spółki gazowniczej – do wybudowania tej infrastruktury.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.