23-01-20
Powiat chojnicki. Zobacz nagranie – poniżej link
Rozpędził się na Młyńskiej w Chojnicach
i skasował trzy auta

Do zdarzenia doszło w niedzielę (19.01.) około godz. 3.00 w nocy. Kierujący srebrnym seatem nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, wpadł w poślizg i uderzył w trzy zaparkowane pod ratuszem pojazdy. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.


Kierujący srebrnym autem z impetem uderzył w zaparkowane na Starym Rynku w Chojnicach samochody i zbiegł z miejsca zdarzenia.   |  fot. kadr z miejskiego monitoringu

Rano, jeszcze przed godz. 9:00 w ten sam dzień 21- letni kierowca z gminy Przechlewo, sam zgłosił się na komendę. W pojeździe znajdowali się jeszcze jego dwaj koledzy. - Kierujący pojazdem przyznał, że wjechał w ulicę Młyńską, a następnie w Stary Rynek, z dużą prędkością. Tam, przy budynku nr 2 stracił panowanie nad pojazdem i poczuł uderzenie.

- Oświadczył, że przestraszył się konsekwencji i postanowił oddalić się z miejsca kolizji - informuje Magdalena Rolbiecka, p.o. rzecznika prasowego KPP Chojnice.

Kierowcy srebrnego seata, ani nikomu z pasażerów nic się nie stało. 21-latek otrzymał mandat w wysokości 500 zł i 6 pkt karnych. Sprawa rajdowca ze Starego Rynku wyszła na światło dzienne dzięki opublikowanemu przez Straż Miejska nagraniu z monitoringu. To udostępniamy także my.

Anna Zajkowska

Zobacz wideo (mat. Straż Miejska w Chojnicach):

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.