29-06-19
Powiat chojnicki. PROGRAM, ZDJĘCIA
Rozpoczęły się Dni Chojnic. Nowe miejsce
koncertów – strzał w dziesiątkę

W piątek 28 czerwca rozpoczęły się Dni Chojnic. Potrwają do niedzieli. Wczoraj na przystawkę był koncert zespołu LemON (zdjęcia w galerii poniżej). Dziś (29.06) danie główne, czyli Krzysztof Cugowski z zespołem.


Koncertem zespołu LemON rozpoczęły się Dni Chojnic.   |  fot. (olo)

W niedzielę „do Paryża” zabierze publiczność aktor, piosenkarz, satyryk Jan Jakub Należyty. W tym roku Dni Chojnic odbywają się na dwóch scenach – w centrum miasta w ciągu dnia będą głównie oficjalne uroczystości oraz występy dzieci, młodzieży oraz lokalnych zespołów. Natomiast wieczorami serce Chojnic będzie biło w parku 1000 - lecia w okolicy „górki piaskowej”.

Wczoraj zainaugurowano tam oficjalnie rozpoczęcie święta miasta. Dni Chojnic otworzył – w towarzystwie przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast – burmistrz Arseniusz Finster. Gwiazdą wieczoru był zespół LemON, który powrócił do Chojnic po kilku latach. Fanów wokaliście Igorowi Herbutowi – co było widać i słychać – od tamtego czasu wcale nie ubyło. Wygląda na to, że przyjmie się też nowe miejsce koncertów – park 1000 - lecia. Bez wątpienia przeniesienie głównych koncertów w to miejsce to strzał w dziesiątkę.

Dziś  o godz. 21.00 na scenie – w parku 1000-lecia - pojawi się legenda – Krzysztof Cugowski. Co prawda już bez Budki Suflera, ale z Zespołem Mistrzów. Wcześniej, bo o 19.00 będzie grał zespół Jive. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 na Starym Rynku uroczystym odnowieniem podpisania umowy partnerskiej Chojnice-Bayeux, później nastąpi wręczenie medalu Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice Janinie Kosiedowskiej oraz pośmiertnie Januszowi Palmowskiemu i Leszkowi Chamier Cieminskiemu.

W sobotę odbędzie się także intronizacja Króla Kurkowego, a następnie na scenie zaprezentują się uczniowie Szkoła Podstawowa nr 7 oraz tancerze i muzycy ze Studia Tańca Move Your Body, Akademii Tańca „Piętro Wyżej oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby”. O 17.00 w ChCK otwarcie wystawy Kazimierza Lemańczyka. W niedzielę wszystkie uroczystości odbędą się na Starym Rynku.

Sobota 29.06

Stary Rynek

11.00 – uroczyste odnowienie podpisania umowy partnerskiej Chojnice-Bayeux

11.45 – wręczenie medalu Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice Janinie Kosiedowskiej oraz pośmiertnie Januszowi Palmowskiemu i Leszkowi Chamier Cieminskiemu

12.00 – Intronizacja Króla Kurkowego

13.30 – Szkoła Podstawowa nr 7

14.00 – Studio Tańca Move Your Body

15.00 – Akademia Tańca „Piętro Wyżej”

16.00 – Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby”

17.00 – otwarcie wystawy Kazimierza Lemańczyka „NORMANDIA-ZDARZENIA” w ChCK


Park Tysiąclecia

19.00 – zespół JIVE

21.00 – Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów


Niedziela 30.06 – Stary Rynek

10.00 – Zatańcz Zumbę z Fitnexem

11.00 – „Radosny czas z piosenką” – śpiewają: Maja Dykier, Antonina Libera, Karolina Lewińska, Nina Szulc, Marta Andrejczuk

12.00 – Stowarzyszenie „Dworek Polski”

13.00 – Dziecięco Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Kaszebe”

14.00 – Weronika Kowalska, Celina Lesman, Roksana Latocha, Oskar Kucmann – wokaliści Chojnickiego Centrum Kultury

15.30 – prezentacje taneczne Chojnickiego Centrum Kultury oraz Studia Tańca Music Dance

16.30 – Zosia Szuca

17.00 – Marta Muszyńska z Człuchowa

17.30 – Jan Jakub Należyty – „Gwiazdy nad Paryżem”

Tekst i fot. (olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.