17-12-25
Karsin. WIDEO
Roztańczeni strażacy OSP Karsin.
Zajęcia prowadzi m.in. Robert Belka z Łęga


Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Karsin realizuje projekt edukacyjny pn.: „Roztańczona remiza, czyli taniec z Gwiazdami – Strażakami”. W ramach zadania odbywa się nauka tańca użytkowego dla strażaków i ich partnerek oraz zajęcia ruchowe w formie tańca dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Karsin (skrót w materiale WIDEO – poniżej). 



Warsztaty taneczne dla strażaków prowadzi instruktor tańca Dj/Wodzirej Robert Belka z Łęga , natomiast zajęcia ruchowe w formie tańca dla członków MDP doświadczona tancerka Paulina Czucha z Karsina.

Projekt taneczny będzie realizowany do Świąt Bożego Narodzenia, powstał z potrzeby integracji członków jednostki OSP Karsin oraz promocji aktywności fizycznej w nietypowy, angażujący sposób. Pomysł zrodził się z obserwacji, że wspólne aktywności poza akcjami ratowniczymi wzmacniają więzi w zespole ratowniczym, co ma przełożenie na lepszą współpracę podczas interwencji. Strażacy często działają w warunkach stresu i dużego wysiłku fizycznego, dlatego taniec stanowi doskonałą formę odprężenia, poprawy koordynacji ruchowej i zwiększenia sprawności. 

- Taniec to nie tylko dobra zabawa, ale też sposób na poprawę pewności siebie, integracji i budowanie więzi w grupie. Zwłaszcza w straży pożarnej, gdzie liczy się współpraca, rytm i synchronizacja, nauka tańca może przynieść same korzyści. Ponadto, poprzez projekt chcemy podkreślić, że straż pożarna to nie tylko służba ratownicza, ale i życie jak w rodzinie, wsparcie bliskich i wspólnota, która sięga poza strażnicę. Nasz projekt świetnie wpisuje się w tę wizję – mówi Krzysztof Datta, opiekun MDP i pomysłodawca projektu. 

Relacje z zajęć projektowych można obejrzeć na oficjalnym fanpage OSP Karsin na Facebooku. Ponadto młodzi adepci OSP zaprezentowali swoje umiejętności taneczne podczas Karsińskich Mikołajek.  

Projekt został dofinansowany w kwocie 4.926 zł. w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz Pomorskiej Sieci COP. 

OSP Karsin





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.