27-07-20
Powiat chojnicki. Ponad 1000 telefonów ciągu czterech godzin
Ruszyła infolinia w sprawie
Polskiego Bonu Turystycznego

Działa już infolinia, gdzie pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Odpowiedzi na pytania znajdą zarówno beneficjenci programu, jak i podmioty turystyczne, u których będzie można płacić bonem.


Bon jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

Konsultanci służą pomocą osobom, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, jak i podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Podpowiedzą m. in. kto i w jaki sposób będzie mógł skorzystać z bonu oraz co zrobić, aby go aktywować. Przedstawiciele branży turystycznej mogą natomiast dowiedzieć się w jaki sposób rozliczać się za pomocą bonu i gdzie mogą sprawdzić stan swoich rozliczeń.

Zainteresowanie bonem turystycznym jest bardzo duże. W ciągu pierwszych czterech godzin od uruchomienia infolinii, konsultanci odebrali ponad 1000 telefonów. Z infolinii można korzystać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

Na PUE ZUS, w roli "Ogólny", w panelu bocznym działa już osobna zakładka dla podmiotów turystycznych (zostanie udostępniona z 24 na 25 lipca), a z 31 lipca na 1 sierpnia zostanie udostępniona zakładka dla osób korzystających z bonu. Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przystąpić do programu, będą mogły za pośrednictwem PUE ZUS złożyć oświadczenie, dzięki czemu zostaną wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

Bon będzie można aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami) po podaniu danych kontaktowych (adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego). Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Więcej informacji na temat Polskiego Bonu Turystycznego na stronie zus.pl. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem pod adres [email protected]

Regionalny Rzecznik Prasowy woj. pom. Krzysztof Cieszyński

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.