22-05-19
Gm. Czersk. ANKIETY do 15 czerwca
Rytel ma szansę na gaz. Wszystko zależy
od samych mieszkańców

Do 15 czerwca został przesunięty termin dostarczania ankiet dotyczących budowy sieci gazowej w Rytlu. O tym czy w sołectwie będzie gaz, zdecydują w dużej mierze sami mieszkańcy. Może się okazać, że jeśli deklaracji będzie zbyt mało, spółka nie będzie chciała inwestować.Urzędnicy z czerskiego ratusza rozdawali ankiety dotyczące budowy sieci gazu ziemnego podczas ostatniego zebrania sołeckiego w Rytlu. Część mieszkańców wypełniła druki i dostarczyła je do ratusza. Zachęcamy pozostałych do uzupełniania ankiet i doręczania do urzędu. Można składać je w czerskim magistracie, w Ośrodku Kultury w Rytlu lub wrzucać do skrzynki radnego Łukasza Formelli zamieszczonej na budynku byłej poczty w centrum Rytla.

Dlaczego wypełnianie i składanie ankiet jest takie ważne? Jeśli odpowiednia liczba mieszkańców zadeklaruje podłączenie się do sieci gazowej, Polska Spółka Gazownicza zdecyduje się na przeprowadzenie inwestycji w Rytlu. Kiedy ankiet będzie zbyt mało, inwestor może uznać, że nie ma ekonomicznego interesu w budowie sieci w tej miejscowości.

Budowa sieci gazowej to szansa na dalszy rozwój miejscowości Rytel. Ogrzewanie domów gazem staje się coraz bardziej popularne i ekonomicznie korzystne. Wiele porównywarek internetowych podaje, że roczne koszty ogrzewania 150-metrowego domu gazem są na poziomie od 3 do 4 tys. zł. Czyli porównywalne z kosztami zakupu pelletu. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaka jest wygoda korzystania z energii gazowej. Piece na to paliwo są praktycznie bezobsługowe. Nie potrzeba miejsca na opał, a temperaturę w domu można łatwo kontrolować.

Warto więc poważnie rozważyć zasilanie domu takim właśnie ekologicznym paliwem.

Pobierz:
Ankieta gaz – TUTAJ

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.