5-12-20
Gm. Czersk. Nadleśnictwo Czersk i SP w Gotlepiu

„Sadzenie drzew wokół nas”

Na pomysł akcji pod takim tytułem wpadli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu już na wiosnę tego roku. W planach było posadzenie drzew i krzewów w otoczeniu szkoły. Niestety koronawirus pokrzyżował ich plany.

Mimo trwających nadal ograniczeń postanowiliśmy wspólnie, pracownicy szkoły i leśnicy z Nadleśnictwa Czersk, że spróbujemy chociaż częściowo zrealizować projekt. W pełnym rygorze sanitarnym, w maseczkach, w ograniczonej do minimum liczbie osób, posadziliśmy fragment żywopłotu przy szkolnym ogrodzeniu. Sadzonki z naszej szkółki dowiózł Szkółkarz Adam Kośmieja, instruktaż przeprowadził miejscowy Leśniczy Piotrek Lepak. Niestety w akcji nie mogli wziąć udziału uczniowie, ale z wielkim zaangażowaniem drzewka sadziły Panie nauczycielki, dla których była to chwila oderwania się od komputerów i nauki zdalnej. Mamy nadzieję, że uda nam się dokończyć plany zazielenienia szkolnego podwórza w przyszłym roku na wiosnę, już z uczniami a bez koronawirusa.

Nadleśnictwo Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.