11-01-21
Czersk. Opinie pozytywne i negatywne, podsumowanie burmistrza - poniżej
Sala widowiskowa w Czersku – wyniki konsultacji dotyczących budowy obiektu

W październiku 2020r. burmistrz Czerska rozpoczął konsultacje w sprawie lokalizacji, funkcji i architektury nowego obiektu kulturalnego w Czersku – sali widowiskowej (250-300 miejsc siedzących), która miałaby powstać przy ul. Jana Pawła II, w pobliżu osiedla mieszkaniowego (teren na zdjęciu powyżej).

Do 31 grudnia 2020 roku można było przekazywać w tej sprawie swoje opinie. Burmistrz informuje, że do czeskiego ratusza wpłynęło 329 formularzy – informacja w tej sprawie - poniżej.

„W odpowiedzi na zaproszenie mieszkańców gminy Czersk do wyrażenia swojej opinii w sprawie budowy w przyszłości sali widowiskowej w Czersku do urzędu wpłynęło łącznie 329 formularzy. 174 osoby wyraziły pozytywną opinię dotyczącą zaproponowanej lokalizacji sali widowiskowej. Wskazują one głównie na dobrą lokalizację, skomunikowanie terenu oraz sporą liczbę miejsc parkingowych. Podkreślają, że obecnie to miejsce jest centrum handlowym Czerska.
Wpłynęło też 155 formularzy od przeciwników tej lokalizacji. Głównym argumentem jest konieczna, przy budowie sali, likwidacja terenu rekreacyjnego. Przeciwnicy tej koncepcji wskazują też, że organizacja imprez na terenie, gdzie przeważa budownictwo wielorodzinne, pogorszy warunki życia mieszkańców.
Przeprowadzone konsultacje traktuję jako pierwszy, wstępny etap przygotowań do ewentualnej realizacji takiej inwestycji. Na dziś nie jest to pierwszoplanowe i najważniejsze zadanie. Do sprawy potrzeby budowy takiego obiektu i jego lokalizacji wrócimy w przyszłości.”
- informuje Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska.

(red)

Zobacz również:
„Uwagi do propozycji budowy sali widowiskowej przy czerskim osiedlu mieszkaniowym”

„Koncepcje budowy sali widowiskowej – konsultacje” (zobacz grafiki - TUTAJ)

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.