22-08-19
Powiat chojnicki. Pojawiły się różne wątpliwości
Sejmik nie wykreślił – jeszcze – ZZO z listy

Mimo zapowiedzi radnego wojewódzkiego Leszka Bonny podczas posiedzenia sejmiku województwa pomorskiego nie wykreślono Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze (pow. chojnicki) z wykazu miejsc „przetrzymywania” transportów z odpadami.


Zakład Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze.   |  fot. ilustracyjne

Wykreślenie ZZO z listy (w województwie mają być dwa takie punkty) było wolą włodarzy z naszego regionu, który nie chcieli „u siebie” przetrzymywać zatrzymanych do wyjaśnienia pojazdów z odpadami. Wykreślenie ZZO w Nowym Dworze miało być – jak zapowiadał podczas konferencji prasowej radny sejmiku Leszek Bonna – formalnością.

Tak się jednak nie stało, gdyż punkt posiedzenia sejmiku, w trakcie którego w miejsce ZZO w Nowym Dworze miało pojawić się inne miejsce z regionu Słupska, zniknął nagle z programu posiedzenia. Pojawiły się bowiem różne wątpliwości i do czasu ich wyjaśnienia zmiany miejsca zatrzymania transportów z odpadami nie będzie. Sprawa ma być sfinalizowana jesienią.

(olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.