31-08-20
Powiat starogardzki. W ciągu najbliższych miesięcy mogą nastąpić nieodwracalne uszkodzenia układu krwionośnego               
Serduszko Oleńki prosi o wsparcie

Aleksandra Dzienniak miejscowości Studzienice  w gm. Kaliska urodziła się 17 stycznia 2020 roku w 35 tygodniu ciąży. Jest to pierwsza dziewczynka w rodzinie, ma 3 starszych braci.

Tuż po porodzie okazało się, że wyczekana księżniczka jest śmiertelnie chora. Ma wadę serca o niewinnej nazwie wspólny pień tętniczy typu IV. Niestety za tym określeniem kryje się prawdziwa tragedia. Serce jest zbudowane nieprawidłowo, komory serca połączone, krew natlenowana miesza się z nienatlenowaną. Co więcej, zastawka płucna jest zarośnięta, a tętnice prowadzące do płuc przebiegają nieprawidłowo i są zbyt cienkie.

Od urodzenia Ola borykała się z dusznością, z trudnościami w jedzeniu. Jednak ta dzielna dziewczynka rozwija się dość dobrze, wygląda niemal na zdrowe dziecko. Niestety, przeprowadzane co kilka tygodni kontrole pokazują, że jej stan się pogarsza, a serce ma coraz gorsze parametry i mogą nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy nieodwracalne uszkodzenia układu krwionośnego.

W Polsce lekarze nie mogą zaproponować żadnego leczenia. Nie ma ośrodka, który podjął by się naprawy tak trudnej wady. Również w Europie nie znalazł się nikt, kto zoperuje Olę. Jedynie klinika w Stanford wyraziła zgodę na operację. Dr Hanley jest światowej sławy kardiochirurgiem i zabiegi przez niego przeprowadzane, mimo, ze ryzykowne, ratują wiele dzieci z całego świata.

Po otrzymaniu wyceny z USA rodzice Oli załamali się. Kwota do zapłacenia to ponad 7 mln zł. Nie tracąc jednak nadziei na uratowanie córki założyli zbiórkę na portalu Siepomaga. Do pomocy rzuciła się cała lokalna społeczność organizując piknik charytatywny, prowadząc zbiórkę na terenie powiatu starogardzkiego i nagłaśniając historię Oli w Internecie.
Widząc Oleńkę, małą, uśmiechniętą istotkę, która z ufnością patrzy na świat nie możemy pozostać obojętni. Ta dziewczynka, ta wspaniała rodzina zasługują na pomoc.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/ola-dzienniak

Strona Oli na Facebook: https://www.facebook.com/olenkamarzy

Film przedstawiający sytuację Oli:
https://www.youtube.com/watch?v=GfkYmj_oMqg

(AP)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.